Hodowla Ziemniaka Zamarte – Grupa IHAR

/Hodowla Ziemniaka Zamarte – Grupa IHAR
Hodowla Ziemniaka Zamarte – Grupa IHAR2020-07-03T14:23:19+00:00

Hodowla Ziemniaka Zamarte – siła tradycji. Już od ponad siedemdziesięciu lat, Hodowla Ziemniaka Zamarte wiedzie prym w hodowli ziemniaka jadalnego  i skrobiowego w Polsce oraz wyróżnia się wśród europejskich firm nasiennych.

Dzięki żmudnej,  wytrwałej pracy hodowlanej oraz organizacyjnej kilku pokoleń specjalistów związanych z ośrodkiem hodowli w Zamartem powstało i weszło do praktyki rolniczej ponad 100 odmian ziemniaka,    z których większość zdobyła uznanie producentów ziemniaka, przetwórców jak i konsumentów. Osiągnięty poziom postępu hodowlanego plasuje ten ośrodek w czołówce krajowej i europejskiej.

Ośrodek hodowli ziemniaka w Zamartem jest aktualnie zorganizowany w formie spółki prawa handlowego o nazwie – Hodowla Ziemniaka Zamarte Sp. z o.o. – Grupa IHAR. Pod tą firmą prowadzone są zarówno prace selekcyjne, jak również rozmnożenia materiałów przedbazowych i bazowych (począwszy od „in vitro”, poprzez mikrobulwy i minibulwy, aż po superelity i elity). Właścicielem Spółki jest Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie – Państwowy Instytut Badawczy, podlegający Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

WIĘCEJ INFORAMCJI
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich, korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z RODO. AKCEPTUJĘ